Start projektu - drugie życie przedmiotów


          Niewiarygodnie pędzący czas przefrunął przez pięć lat od ostatnich naszych wpisów. Przefrunął i znów się zatrzymał. Słusznie zrobił bo właśnie dzieje się u nas coś wartego uwagi.  Te pięć lat faktycznie okazało się dla nas drugim życiem, spełnieniem marzeń o domu na wsi, udanym projektem, dobrym sposobem na życie. Bardzo Wam za nie dziękujemy.  Teraz w pełni sił stajemy przed realizacją następnego marzenia. Wierzymy, że i to się uda. Przed Wami projekt: Drugie życie przedmiotów.  Dla jednych lekkie szaleństwo, dla innych idea godna pochwały, komuś może się po prostu spodobać. 
             Tak jak stanęłyśmy do walki o ciepły, gościnny dom w którym lubicie spędzać wakacje, tak teraz stajemy do walki o drugie życie naszych rzeczy. 
Każdego dnia odkrywamy coś pięknego ale już nie koniecznie nowego, każdego dnia coś jest dobre i szkoda to wyrzucić a wciąż dochodzą nowe - stare przedmioty bo przecież wszyscy już wiedzą, że je przygarniemy. I ubrania, całe stosy ubrań, dziecięcych, niemodnych, za małych. Wydajemy, wymieniamy, a i tak zostają całe wory. 
Pamiętam nasze domowe pudełko z guzikami, część z nich ocalała i wciąż jest z nami. Babcia odpruwała każdy guzik i sprzączkę  i wkładała do pudełka,guziki służyły wielu ubraniom po kolei i były odpruwane bez końca,  my kupujemy nowe bo nie warto, bo piękne,  bo szybciej. A może warto? Zobaczymy.  Chcemy to sprawdzić razem z Wami. 

             Chcemy ocalić je od zapomnienia, wymalować resztki farb, zużyć dobre materiały, odprute od bluzek guziki zamienić w rybie oczka, taborety z klejonej płyty wyprawić w przygodę z zabawą.  Myślimy, że warto, zaczynamy.

Wierzymy, że te rzeczy nie doskonałe ale znowu ładne znajdą miejsce w Waszych domach, że będziecie chcieli je kupić bo je polubicie ale także dlatego, że będą Wam przypominały o szacunku do przedmiotów, które dobrze traktowane służą przez lata a źle lądują na wysypisku.

Wielkim nakładem pracy, ręcznego szycia, prób i błędów, moich potknięć i doskonałości mojej sąsiadki Jasi powstało już kilka zabawek, które prezentujemy Wam na stronie www.glapki.pl a niebawem opiszemy też w blogu. Trzymajcie kciuki i dołączcie proszę nasze propozycje do świątecznych rozważań o prezentach.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Woreczki - nowa eco produkcja Madżiego